Међународни дан жена у нашој школи

Међународни дан жена

Широм света данас се обележава се Међународни дан жена, установљен у знак сећања на демонстрације америчких радница у Чикагу, 1909. које су тражиле краће радно време, боље плате и право гласа. Овај дан је настао као дан борбе за женска људска права, односно дан борбе за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца. Међународни дан жена или, колоквијално, 8. март, дан је посвећен женама, па су се наши ученици потрудили да најважнијим женама у својим животима покажу љубав и одају почаст пројектом:

„Теби, дивна, вољена жено“.

Ученици млађих разреда са својим учитељицама и ученици старијих разреда уз подршку Ученичког парламента, литерарне и ликовне секције, 06.03.2020. направили су изложбу честитки које су самостално израдили у част Дана жена. Изложба је била продајно – изложбеног карактера, а новац од продаје ученици ће штедети за екскурзије и излете. Најлепше честике школа је наградила и оне су продаване по посебној цени. Поред изложбе којом су обрадовали своје најважније жене, наши ученици спремили су и приредбу на којој су говорили најлепше стихове испеване о жени. На крају чули смо рад који је награђен на литерарном конкурсу отвореном поводом овог празника. Награду је освојила Ивана Бојичић, ученица VI/2, која је написала песму на тему „Моја си звезда водиља“.

Захваљујемо се издвојеном одељењу „Библиотеке Осечина“ у Пецкој, која нам је својим присуством пружила подршку.

СРЕЋАН ОСМИ МАРТ!

8mart5