Екскурзија пети и шести разред 2015.

ekskurzija2015-2Ученици петог и шестог разреда наше школе били су на једнодневној ексурзији 16. октобра 2015. године. Организатор је била агенција „Национал“ из Ваљева. У пратњи  водича и одељењских старешина посетили су: манастир Рачу, Тару, Дрвенград, уживали су у вожњи Шарганском осмицом.

ekskurzija2015-3

Путовање преко Љубовије и Бајине Баште обухватало је панорамско разгледање ових градића. Уследила је посета манастиру Рача – једно од најпосећенијих места у националном парку Тара. Манастир је смештен шест километара од Бајине Баште, потиче из XIII века и сматра се задужбином краља Драгутина. Ученици су упознати и са  значајем рачанске преписивачке школе.

Наставак путовања обухватио је посету Дрвенграду где су ученици уживали у пројекцији краткометражног филма, обишли су сувенирнице, цркву, направили бројне фотографије, засладили се у посластичарници... Након тога уследила је вожња Шарганском осмицом такозваним „Ћиром“ где су уживали у природним лепотама овог краја.

По завршетку вожње кренули су назад у Пецку у поподневним сатима. Екскурзија је завршена дружењем у аутобусу и песмом.