Екскурзија 2016.

ekskurzija peti2016

У петак, 7. октобра ученици  петог и шестог разреда упознавали су знаменитости Војводине.

Посетили су манастир Хопово, Сремске Карловце, Петроварадин, Природњачки музеј у Радничкој улици и Нови Сад. Реализатор екскурзије и ове године је агенција ,,Национал”из Ваљева.

ekskurzija sedmi2016

Ученици седмог и осмог разреда наше школе били су на дводневној екскурзији 7. и 8. октобра. Упознали су многа занимљива места. Првог дана су посетили Аранђеловац, Свилајнац, Ресавску пећину и манастир Манасију, задужбину деспота Стефана Лазаревића.

У Свилајнцу су обишли Природњачки центар који представља јединствени спој науке, образовања и забаве. У великом изложбеном простору налазе се четири тематске изложбе, а као најзанимљивије су се издвојиле „Геолошки времеплов“, „Свет диносауруса“, „Небеско камење“ и „Сведоци леденог доба“. У забавном парку Dinosville ученици су могли видети преко двадесет реплика различитих врста диносауруса, као и модел вулкана.

Пут су наставили до излетишта Грза код Параћина, где су имали преноћиште и провод у дискотеци Конака „Колиба“.

У суботу су обишли цркву Лазарица и манастир Љубостиња, задужбину кнегиње Милице. Слободно време су провели у Врњачкој Бањи. Пуни незаборавних утисака, вратили су се у Пецку у вечерњим сатима.