Хуманост без граница

ХУМАНОСТ БЕЗ ГРАНИЦА НАШЕ ПОДГОРИНЕ ФРУХТ ИЗ ОСЕЧИНЕ

Увек су ту за оне којима су најпотребнији. По други пут у нашој школи донели су оно најважније - осмех на лицима многе деце. То није само осмех због добијених преко потребних поклона, то је и осмех захвалности и растерећења, осмех који говори: „Нисмо сами, нисмо препуштени сами себи, неко ипак брине о нама, неко увек мисли на нас.“ Има ли вреднијег поклона?! 1

Данас, ово тешко време и време када су се, нажалост, пореметиле основне људске вредности, људи, велики људи огромног срца, свима нама дају уверење да још увек постоји нада, да није све изгубљено, да ту, у нашем комшилуку, постоје несебични, племенити, хумани, емпатични, и не мање важно, способни и предузимљиви људи, који нам показују најлепше људско лице.

У име Подгорине Фрухт из Осечине, a на иницијативу радника ове фирме, Верана Јосиповића, дивна жена, госпођа Катарина Вучетић, са својим сарадницима и нашом драгом Миром Станисављевић, саобраћајном полицајком, посетила је нашу школу и у сарадњи са стручном службом наше школе, уручила веома вредну помоћ у одећи и обући деци наше школе, којој је помоћ била најнеопходнија.

Сви у нашој школи, и деца и запослени, дирнути смо овим веома пажљивим и несебичним гестом фирме Подгорина Фрухт из Осечине, али истовремено и охрабрени и задивљени, јер сведочимо да се праве људске вредности ипак нису изгубиле.

Прави сведоци говоре јавно. Заговорници смо тезе коју увек истичемо – о добрим делима се мора говорити, добри људи се морају истаћи, за њих се мора чути и знати, јер они јесу прави примери, узори, они су такви људи какви желимо да постану наша деца, о таквим делима и људима их свакодневно учимо.

За осмех деце наше школе, за њихову радост, за њихову веру и веру свих нас у добро које увек побеђује, а коју су учврстили људи из Подгорине Фрухт захваљујем се, најискреније у име деце, њихових родитеља, запослених у нашој школи и у своје лично име.

професор Слободан Тодорић