Када кренем путем маште

Велика мотивација за основце да читају лектиру и воде своје дневнике читања била је акција народне библиотеке Осечина ,,Најуспешнији књижевни споменари“.

spomenari2016-1

Ученици су добијали истраживачке задатке од наставница српског језика, веома радо читали лектиру, анализирали дела и илустровали их. Да се сваки труд исплати, уверили су се када су присуствовали пригодном програму 3. јуна у Библиотеци у  Пецкој, где су им уручене и награде.

Најмаштовитији у изради својих књижевних споменара били су петаци:

Јована Ракић, Марица Краљевић, Катарина Урошевић, Наташа Симић, Милица Срећковић, Александра Секулић, Маја Марковић, Ана Лазић, Сара Томић и Маријана Илић;

Од ученика шестог разреда награђенe су  Марина Арсеновић и Наташа Васић , а од седмака Милица Краљевић и Јелена Ракић.

Књижевни споменари ће након изложбе у Библиотеци у Пецкој, бити изложени у Библиотеци у Осечини.

spomenari2016-2

Део програма посвећен је представљању књиге ,,Када кренем путем маште“, младе ауторке из Крупња, Иване Ковачевић.  Директорка Библиотеке Ана Ивковић  разговарала је са песникињом о томе како пише песме, одакле јој инспирација и ко су јој узори. Песме из збирке песама ове талентоване осмакиње објављене су  2015. године. Овом приликом рецитовале су их Јелена Ивковић, Јована Исидоровић   и  Марија Ранковић, чланови рецитаторске секције.

Pogodaka: 1973