Савиндан 2020

sajt-sredjeno

Савиндан

У понедељак 27.01.2020. колектив наше школе са својим гостима је са радошћу и поносом прославио  име и дело првог српског просветитеља, првог српског архиепископа, писца, лекара, дипломате, игумана манастира Студенице, оснивача манастира Хиландара. Српски принц, српски монах, велики човек и светац, његово блиставо дело и његов праведни пут, пут Светосавља живи и данас у нама. Свети Сава није заборављен. Напротив. У целој Србији данас одјекује Светосавска химна, којом је почео и програм у нашој школи.

Химну је извео школски хор уз клавирску пратњу наставника музичке културе Николе Јанковића. Потом су наши најмлађи ђаци, прваци, извели рецитацију „На Савиндан“. Затим су се на сцени појавили учесници драмско-рецитаторске секције, који су извели представу „Свети Сава у нашој кући“, којом су побрали симпатије свих гостију. Текстом који је истовремено  и савремен и чува традицију нашег народа и култ Светог Саве, сјајном глумом, дивном сценографијом, успели су да свим профилима гостију приближе дух Светог Саве. Јелена Ненадовић, ученица трећег разреда, отпевала је песму „Свети Сава“ уз пратњу виолина ученице седмог разреда Слободанке Ракић и наставника музичке културе Николе Јанковића. Како Свети Сава помаже сиромашној породици показали су нам у дивном драмском извођењу ученици другог и четвртог разреда. А, затим смо уживали у чаробном гласу ученице трећег разреда, из Гуњака, Наташе Тодорић, која је маестрално отпевала песму „Расти, расти, мој зелени боре“. На ово дивно извођење песме надовезала се игра КУД „Младост“ из Пецке својим Ђурђевданским другањем.

Свечана прослава завршена је молитвом и ломљењем славског колача.

svsava1svsava2svsava3