Екскурзија 2014.

ekskurzija2014 2

Ученици петог и шестог разреда наше школе били су  на екскурзији у петак, 17. октобра, а ученици седмог и осмог разреда у петак и суботу, 17.  и  18. октобра 2014. године.

Ученици петог и шестог разреда прво су посетили Фрушку гору и манастир Ново Хопово, а затим су обишли Сремске Карловце. Тамо су били угошћени у свечаној сали Карловачке гимназије, где им је ученица те школе говорила о историјату Гимназије. Водила их је и у школску библиотеку, где су имали прилику да виде копију Мирослављевог јеванђеља. Пут су наставили према Новом Саду и Петроварадинској тврђави.

ekskurzija2014 1

Седмаци и осмаци су првог дана  посетили: Аранђеловац, Ресавску пећину и манастир Раваница. У излетишту Грза, код Параћина,  имали су преноћиште, дружење и провод у дискотеци Конака ,,Колиба“. У суботу су обишли  цркву Лазарица и манастир Љубостиња. Слободно време провели су у Врњачкој Бањи. У  повратку посетили су Кућу норвешко-српског пријатељства  у Горњем Милановцу.

ekskurzija2014 18