Дан школе 2017.

DanSkole2017

У петак, 24.11.2017. ученици и радници Основне школе,,Војвода Мишић" из Пецке прославили су Дан школе под слоганом Лепота је у различитости. Заједно са родитељима ученика, пензионерима школе и представницима општине Осечина, уживали су у богатом програму.

Програм је почео химном ученика старијих разреда Боже правде и уз звуке виолине професора музичке културе Николе Јанковића.

Након проглашења победника литерарног и ликовног конкурса Војводи  Мишићу у част, ученици који су награђени првом наградом прочитали су своје радове и добили заслужен аплауз.

Млади песници и рецитатори из Царине рекли су нам зашто воле своју школу,  кроз песме које су сами написали.

Да је лепота у различитости и да треба да будемо толерантнији показали су  нам ученици старијих разреда који су припремили драмски текст ,,Приче из Коцкограда".

Исту поруку пренели су  другари из Гуњака својом игром  уз песму ,,Деца су украс света". Ученици из Драгодола представили су се драмским комадом ,,Побуна".

Као и сваке године добром расположењу допринео је КУД ,,Младост"  из Пецке уз игру Соко седи на јели.

РЕЗУЛТАТИ ЛИТЕРАРНОГ  КОНКУРСА ВОЈВОДИ МИШИЋУ У ЧАСТ

МЛАЂИ УЗРАСТ (од 1. до 4. разреда)

1. место деле:

Огњен Васиљевић III разред; Пецка

Љиљана Антонић IV разред; Царина

2. место деле:

Пантелија Ненадовић  I разред; Пецка

Анђела Милутиновић  IV разред; Пецка

Лука Савић  IV разред; Пецка

3. место деле:

СараМилутиновић  I разред; Пецка

Софија Дамњановић II разред; Пецка