Прва помоћ

PrvaPomoc2015-2У ОШ „Војвода Мишић“ Пецка одржано је предавање и практични приказ за наставнике и ученике из пружања прве психолошке и прве помоћи. Знања су стечена на семинару који је организовао Црвени крст Београд као и семинар о Психолошким аспектима,подршци и помоћи у катастрофама подржан од стране МПН, немачке владе и Друштва психолога Србије.

PrvaPomoc2015-1

Наставници и око сто ученика имали су прилику да чују о важности психолошке помоћи као да кроз демонстрацију основних захвата у првој помоћи науче како поступати у ситуацијама које се могу дести свакоме од нас. Уколико узмемо у обзир да је у последњих десет година природним катастрофама било захваћено више од седам милиона људи а нанета штета преко 30 милиона евра, као и у светлу поплава које су погодиле и нашу земљу, сасвим је јасно колика је важност превентивних мера и едукације становништва, поготово најмлађих  који су у таквим ситуацијама често занемарени и губи се из вида њихов потенцијал.

Биљана Вукашиновић

Педагог